Hagyományaink: szakest és gyűrűavató

Folyamatos rendezvényekkel kívánjuk közösség fejlesztését megvalósítani, ebben mérföldkő volt az első szombathelyi gépész szakest hagyományteremtő megrendezése 2019. február 12-én.

Célunk a műszaki képzési területre jellemző selmecbányai diákhagyományok megteremtése és ápolása egyetemünkön, a szombathelyi gépész közösség erősítése. A rendezvényeken több mint 140-vesznek részt, köztük oktatók, céges partnerek, külföldi és magyar hallgatók.

A szakest egyik fénypontja az elsőéves hallgatók ünnepélyes beavatása, akik esküjük letétele után megisszák beavató italukat és feltűzik kitűzőjüket. A másik kiemelkedő pillanatot a végzősök gyűrűavatása: ők is esküt tesznek, majd fenékig ürítik söröskorsójukat, melynek alján ott lapul a szombathelyi gépész gyűrűjük.